in

Bu ne ya?Bu ne ya? KızdımKızdım

Uzun boylu koca ve kısa eş daha çok mutlularmış

Bilime göre kısa kadın uzun koca daha iyi anlaşıyor

uzun boylu koca kısa eş

Bazı bilimsel çalışmalar inanılmaz derecede şaşırtıcı olabiliyor. Bazı çalışmalar düzgün sonuç verse de tamamen ispatlanabilir olduğu kanıtlanamıyor. Bu araştırmada da olduğu gibi kültür, milliyet, ırk, cinsiyet, istihdam, eğitim gibi değişkenler çalışmanın sonuçlarını etkileyebilir.

8,000 Endonezyalı katılımcı ile yapılan bir 2017 çalışmasının sonucunda, bir kocanın boyu ve eşinin boy oranları algılanan mutluluk seviyesi arasında bir ilişki bulundu. Çalışmanın sonucunda adam uzun ve kadın kısa ise mutluluk daha da artıyor denildi. Tabi bu duyguya katkıda bulunabilecek başka faktörler de var. İnsanın geliri, özsaygı ve özgüven de genel neşe içinde önemli bir rol oynuyor.

Çalışmada aynı zamanda daha uzun boylu kocaların daha iyi kazanma potansiyeline sahip olduklarını ve eşleri arasındaki cinsellikte daha fazla tatminkar olduklarını ortaya koymuştur denildi.

Bilindik mi geldi?

Yükseklik konusunu incelenirken aynı zamanda uzun boylu erkeklerin daha kısa erkeklerden daha çekici olduğu düşünüldüğü keşfedildi. Yaratılış itibariyle kısa boylu erkekler kadınlar tarafından çok tercih edilmiyor. Aslında bilindik bir düşünce denilebilir ve ayrıca tarih öncesi çağlarda bile uzun boylu erkekler, daha iyi avcı-toplayıcı oldukları düşünülüyordu.

Bu çalışma kısa boylu erkekleri kızdırabilir ama yazının başında da belirttiğimiz gibi etkileyen çok faktör var ve çalışma sadece uzun boylu erkeklerin kadınlara daha çekici ve becerikli gelmesinden kaynaklanıyor. Çalışmanın aslında özeti kadınların sadece bunu sanmasından kaynaklanıyor.

Önemli olan boyu değil işlevi..

Çalışma Endonezyalıları kapsıyor fakat Türk toplumunda da bu olgu yer etmiş durumda denilebilir. Fakat sadece boy ile bir ilişki düzenlenemeyeceği asıl gerçek. Bir ilişki empati, güven, saygı ve iletişim üzerine güçlü bir şekilde kurulmalıdır. Bu çalışmada sözü edilen boy faktörü, beceriklilik ve diğer faktörler genel resimde çok önemli değildir.

Yorum

Yanıtla

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

42 puan
Olumlu Olumsuz

Hollanda’daki yel değirmenlerini hiç böyle görmediniz

siyaset denilince

Siyaset denilince aklınıza ilk gelen şey ne?