in ,

HarikaHarika BayıldımBayıldım

Tavsiye kitap: Makinelerin İmparatorluğu

Yoon Ha Lee kaleminden harika bir eser..

Salon Yayınları’ndan çıkan Makinelerin İmparatorluğu adlı muhteşem kitap U-MG tavsiyesi olarak yastığınızın kenarında durması gereken kitaplardan. Peki ne anlatıyor derseniz hemen bahsedelim.

“İmkansız bir savaşı kazanmak isteyen Yüzbaşı Khel Cheris, eski bir silah ve aşağılanan bir vatan haini olan generali uyandırmak zorundaydı.

Altıçarlık’tan Yüzbaşı Khel Cheris, kafirlere karşı verilen bir savaşta, uygun onaylanmayan yöntemleri kullandığı için itibarsızlaştırılmıştır. Khel Komutanlığı, Yüzbaşı Cheris’e, kısa bir süre önce kafirler tarafından ele geçirilen, en önemli kalelerden biri olan Saçılmış İğneler Kalesi’ni geri alarak kendini affettirme fırsatı verirler. Tehlikede olan tek şey, Cheris’in kariyeri değildir. Eğer kale düşerse, tüm altıçarlık düşecektir.

Cheris’in tek umudu, ölmemiş büyük taktikçi Shuos Jedao ile ittifak yapmaktır. İyi haber, Jedao şimdiye kadar hiç savaş kaybetmemiştir ve kalenin başarılı bir şekilde nasıl kuşatılacağını bilen tek kişi, o olabilir.

Kötü haber ise Jedao, ilk hayatında aklını kaybetmiş, biri kendi ordusu olmak üzere, iki orduyu katletmiştir. Kuşatma devam ederken, Cheris Jedao’ya ne kadar güvenebileceğine karar vermek zorundadır. Çünkü Jedao’nun bir sonraki kurbanı kendisi olabilir.”

Kitabın yazarı Yoon Ha Lee ve bilim kurgu türünün güzel örneklerinden. Çevirisi ise Zeynep Eski tarafından yapılmış. 368 sayfa bu kitabı “mutlaka okunması gereken kitaplar” listenize koymalısınız.

Yorum

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

32 puan
Olumlu Olumsuz
Neşelenmek için yapmanız gereken 4 şey

Neşelenmek için yapmanız gereken 4 şey

İşte 2018’in en iyi korku filmleri