in

HarikaHarika SevdimSevdim

Sağlıklı bir Pankreas için mükemmel 7 gıda

Sindirim sistemi, insan vücudunun oldukça karmaşık bir parçasıdır. Gıdanın ağız içine girdiği yerden başlar ve yemek borusu, mide ile bağırsak yoluyla uzanır, sonunda vücuttan çıkar. Pankreas da dahil olmak üzere, bunun bir parçası olan birçok yan süreç vardır.

Pankreas sindirim sisteminin çok önemli bir parçasıdır ve asidik gıdaları enzim kullanımıyla nötralize eder ve düzenler. Bu enzimler ayrıca vücudunuzun proteinleri, karbonhidratları ve lipitleri yediğiniz yiyeceklerden sindirmelerine yardımcı olur. Pankreasınız sağlıklı olduğunda, sisteminizdeki şeker düzgün bir şekilde düzenlenir ve daha güçlü bir sindirim sistemi ile sonuçlanır.

Aşağıdaki gıdalar pankreasınızın işini düzgün bir şekilde yapmasına yardımcı olabilir.

Zerdeçal

Zerdeçal

Zerdeçal, zencefil ailesindeki bir bitkiden gelen aromatik bir tozdur. Özellikle Asya yemekleri olmak üzere çeşitli yemeklerinin renklendirilmesi ve tatlandırılması için kullanılır. Ağrıyı azaltabilecek anti-inflamatuar faydalar da dahil olmak üzere birçok yararı bulunuyor. Pankreas bazı durumlarda belirli yanma hissi oluşturabilir ve zerdeçal bunları önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca bu doğal ürün, pankreasın insülin üretmesine ve diyabetin önlenmesine ve kan şekeri seviyenizi düzenlemenize yardımcı olur.

Sarımsak

Sarımsak

Yıllar boyunca çok fazla baskı alan bir ürün varsa, sarımsakdır. Aslında, muhtemelen bireylerin boş bir midede bal ve sarımsak kombinasyonundan bahsettiklerini duymuşsunuzdur. Sindirim sürecine kesinlikle yardımcı olabilir, ancak sindirimi kolaylaştırmaktan çok daha ileri gider. Sarımsak, antibiyotik özellikleri içerir ve belirli gıdalarla birleştirildiğinde, etki çoğaltılır. Sarımsakla güzel bir şekilde kombine edilebilen yiyecekler arasında soğan, bal ve çemen bulunur. Bu yiyecekleri düzenli olarak yiyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve pankreas dahil birçok iç organın çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ispanak

Ispanak

Ispanak, demir ve B vitamini açısından zengin bir kaynaktır. B vitamini, pankreası besler ve demir iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Ispanak pankreasın rahatlaması için daha da yardımcı olmak adına çeşitli gıdalar ile kombine edilebilir.

Ispanağın bir başka faydası da, doğal olarak kanserle savaştığı bilinen ve pankreas kanseri riskinizi azaltmaya yardımcı olabilecek birçok MGDG içermesidir.

Brokoli

Brokoli

Küflü sebzeler kanserle savaşan yetenekleri ile bilinir ve pankreası hastalıksız, sağlıklı tutabilirler. Lahana, karnabahar ve brokoli içeren turpgiller; insan vücudunun detoksifikasyonu için mükemmel olan flavonoidlerle dolu

Üzüm

Üzüm

Genellikle kırmızı üzümleri yenmesi tavsiye edilir, çünkü güçlü bir antioksidan madde olan resveratrol içerirler. Kırmızı üzümleri yediğinizde, pankreastaki inflamasyonu azaltabilir ve pankreastaki kanserli hücreleri de temizleyebilir.

Çiğ kırmızı üzümleri günlük olarak yemek genellikle tavsiye edilir.

Kekik

Kekik

Oksidasyon ile ilişkili birçok bozukluk, kekik ile tedavi edilebilir. Güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir ve pankreas için doğru olan anti-hiperglisemik etkisi vardır.

Karahindiba

Karahindiba

Karahindiba çayını düzenli olarak içmek, hem karaciğeri hem de pankreası detoksifiye etmeye yardımcı olabilir. Pankreasın bir elden geçirilmesini sağlar, hasarlı dokuları giderir ve safra suyu üretimine yardımcı olur. Karahindiba kökü ekstresinin kanserli olmayan hücreler üzerinde çok sert olmadan kanserli hücrelerle savaşabileceğini gösteren bazı kanıtlar da vardır.

Sizin de bildiğiniz ve Pankreas için faydalı olan besinleri bizlerle paylaşarak sorun yaşayan insanlara yardımcı olabilirsiniz. Aşağıda yer alan akıllı gönderi sistemi ile hızlıca bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

Gönderinizi ekleyin

Resim Video Müzik Metin alanı Embed

Bu alan gerekli
Sil

Görüntüleri buraya bırakın

ya da

Javascript etkin değil. Medya yükleme mümkün değil.

URL ile resim al

Maksimum dosya boyutu: 1 MB.

Yükleniyor...

Bu alan gerekli
Sil

Videoyu sürükle bırak

ya da

Javascript etkin değil. Medya yükleme mümkün değil.

örn.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Ekle

Supported services:

Maksimum dosya boyutu: 8 MB.

Yükleniyor...

Bu alan gerekli
Sil

Müzik dosyasını sürükle bırak

ya da

Javascript etkin değil. Medya yükleme mümkün değil.

örn.: https://soundcloud.com/community/fellowship-wrapup

Ekle

Supported services:

Maksimum dosya boyutu: 1 MB.

Yükleniyor...

Bu alan gerekli
Sil

örn.: https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk

Supported services:

Yükleniyor...

Yorum

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

25 puan
Olumlu Olumsuz

Sizce Türkiye iyi yönde mi ilerliyor yoksa kötü yönde mi?

Yeni sevgiliye sorulacak sorular

Yeni sevgiliye sorulabilecek 75 soru (Açık liste) (1 gönderi)