in ,

İnanılmazİnanılmaz KızdımKızdım

Mükemmel bir selfie için ölmek..

İstatistiklere göre 2011’den günümüze güzel bir selfie için 250 kişiden fazla insan öldü

Sosyal medyada yayınlamak için mükemmel selfie için canınızı verir misiniz? Pek tabi ki hayır. Fakat bir araştırmaya göre harika selfie adına 250’den fazla insan bunun için yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitirenlerin başını çeken ülkeler ise Rusya ve Hindistan olmuş. Dalgalarla boğuşan, uçurumdan düşen, tren ya da araba çarpması sonucu ölen insanları sayılabilen, 2011’den 2017’ye kadar toplam 259 kişi muhteşem bir selfie çekmeye çalışırken ölmüş.

Journal of Family Medicine and Primary Care yani Aile Hekimliği ve Temel Bakım Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre, Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü araştırmacıları bu raporu sundular.

Kendilerine zarar veren ölümlerin çoğunun Hindistan’da meydana geldiğini, bunu Rusya, ABD ve Pakistan’ın izlediklerini görmüşler. Kurbanların birçoğu erkeklerden oluşuyor (yaklaşık% 72) ve çoğu 30 yaşın altındaydı. Hindistan istatistiklere göre 159 kurban vermiş durumda.

Boğulmalar genellikle kayalıklardaki dalgalar ve tekne çekimlerinde gerçekleşmiş. Hareketli trenin önünde ve trafikte çekim yapmaya çalışanları vahşi hayvanlarla özçekim yapmaya çalışan kişiler takip ediyormuş.

Araştırmanın diğer ilginç yanı ise 2011 yılında özçekim için 3 kişi hayatını kaybederken, 2016’da bu rakam 98 olmuş.

Peki siz özçekim ya da diğer tabir ile selfie için canınızı riske atacak çekim yapar mısınız?

Yorum

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

43 puan
Olumlu Olumsuz

İşte dünyanın en sessiz odası..

Bir Pokemon’a sahip olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?