Mükemmel bir selfie için ölmek..


Sosyal medyada yayınlamak için mükemmel selfie için canınızı verir misiniz? Pek tabi ki hayır. Fakat bir araştırmaya göre harika selfie adına 250’den fazla insan bunun için yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitirenlerin başını çeken ülkeler ise Rusya ve Hindistan olmuş. Dalgalarla boğuşan, uçurumdan düşen, tren ya da araba çarpması sonucu ölen insanları sayılabilen, 2011’den 2017’ye kadar toplam 259 kişi muhteşem bir selfie çekmeye çalışırken ölmüş.

Journal of Family Medicine and Primary Care yani Aile Hekimliği ve Temel Bakım Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre, Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü araştırmacıları bu raporu sundular.

Kendilerine zarar veren ölümlerin çoğunun Hindistan’da meydana geldiğini, bunu Rusya, ABD ve Pakistan’ın izlediklerini görmüşler. Kurbanların birçoğu erkeklerden oluşuyor (yaklaşık% 72) ve çoğu 30 yaşın altındaydı. Hindistan istatistiklere göre 159 kurban vermiş durumda.

Boğulmalar genellikle kayalıklardaki dalgalar ve tekne çekimlerinde gerçekleşmiş. Hareketli trenin önünde ve trafikte çekim yapmaya çalışanları vahşi hayvanlarla özçekim yapmaya çalışan kişiler takip ediyormuş.

Araştırmanın diğer ilginç yanı ise 2011 yılında özçekim için 3 kişi hayatını kaybederken, 2016’da bu rakam 98 olmuş.

Peki siz özçekim ya da diğer tabir ile selfie için canınızı riske atacak çekim yapar mısınız?

Puanlama

43 puan
Olumlu Olumsuz

Yorumlar

yorum

Leave a Comment


Reklam Engelleyici Algılandı!

Web sitemize destek olmak ve hizmete devam etmesi adına lütfen reklam engelleyicileri kapatınız.

Nasıl kapatırım? Yenile

Giriş

Şifreni mi unuttun?

Hesabın yok mu? Kayıt ol

Şifreni mi unuttun?

Hesap bilgilerinizi girin ve şifrenizi sıfırlamak için size bir link göndereceğiz

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası