Kesinlikle okunması gereken 5 muhteşem kitap..


Tüm dünyayı bir kenara bıraktıran anlardan biriside kesinlikle kitaplardır. Kitapların dünyasını araladığımızda karşımıza çıkan alem gündelik yaşamı, parayı, teknolojiyi, sıkıntılarımızı dahi unutturur.

Bahsedeceğimiz kitaplar ise birbirinden güzel hikayeler konu ediniyor ve kesinlikle okunmasını tavsiye ediyoruz. Lafı çok uzatmadan hadi bakalım nelermiş?

Druid Krallığı – Norman Spinrad

Druid KrallığıTarihsel roman severlerin kesinlikle seveceği Druid Krallığı’nda bir varolma savaşı yaşanmaktadır. Galya’nı kalbi olan Alesia, Büyük Roma İmpartorluğu’na giden son yoldur. Kitap, yemine karşı aşkın, intikama karşı özgürlüğün ve Sezar’a karşı Vercingetorix’in sonudur.

Kitabında da belirtildiği gibi Spinrad; Ceaser ve Vercingetroix’in hem güçlü hem de zayıf yanlarını gerçekçi bir şekilde resmediyor.

Son Fırtına – Wayne Thomas Batson

Son FırtınaGiderek artan karanlık fırtına bulutları, girdap halinde hızla dönüyor! Kitapta Kral Eliam’a ihanet eden karanlık lord Paragor, Ejderha Lord ile bir araya gelerek, Alleble Krallığı’na karşı büyük bir saldırı hazırlar. Alleble halkı, bu saldırıyla yüzleşmeye hazırlanırken, tarihi bir efsanenin yardımına umut bağlar. Peki bu efsane gerçek olabilir mi? İşte bunun cevabı Wayne T. Batson’un Son Fırtına’sında..

Beyaz Birlik/ Kutsal Kan Son Taht – Sir Arthur Conan Doyle

Beyaz BirlikSherlock Holmes’n yazarı olan Conan Doyle’nin diğer sevilen kitabı olan Beyaz Birlik, muhteşem bir Ortaçağ aksiyon romanı. Doyle’nin tarzı kısa ve dolaysızdır ve bu kitapta da bu tarzı göreceksiniz. Öyküdeki tonu, Beyaz Birliğin vatansever temasına uygun samimi hava taşır.

Tarihçiler de daha sonra Beyaz Birlik kitabını detayı, genişliği ve 14.yy’ın gerçek bir tablosu olmasından dolayı takdir etmiştir.

Viking / Thor Şimşeği Son Savaşçı Olaf / Robert Leighton

VikingViking – Thor Şimşeği Son Savaşçı Olaf kitabı köleyken zincirlerinden kurtulup halkının başına geçen bir kahramanın entrika ve aksiyon dolu macerasını sunuyor. İktidar, hırs, ihanet ve savaş üzerine bir roman arıyorsanız tam da bu kitap derdinize derman olacak.

Son Karşılaşma – Denise Grover Swank

Son KarşılaşmaKalplerini ve güçlerini sonsuza dek birbirlerine bağlayan Emma ve Will için ölümcül elementlerin oyunu dışında kalabilmek neredeyse imkansızdır. Onlar bu tehlikeli oyunda birer piyondur. Doğaüstü güçleri olan ölümsüz elementlerin bir savaşıdır bu ve binlerce yıl öncesinde başlamıştır.

Kurgudaki kusursuzluk ve sürükleyici anlatım okuyucunun ilgisini her saniye canlı tutuyor. Bu kitap uzun süre hafızanızda kalacaktır.

Puanlama

25 puan
Olumlu Olumsuz

Yorumlar

yorum

Leave a Comment


Reklam Engelleyici Algılandı!

Web sitemize destek olmak ve hizmete devam etmesi adına lütfen reklam engelleyicileri kapatınız.

Nasıl kapatırım? Yenile

Giriş

Şifreni mi unuttun?

Hesabın yok mu? Kayıt ol

Şifreni mi unuttun?

Hesap bilgilerinizi girin ve şifrenizi sıfırlamak için size bir link göndereceğiz

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası