Fırsatınız varsa mutlaka görmeniz gereken dünyanın en güzel 10 gölü


İyi bir sahile herkes bayılır ve serinlemek adına vazgeçilmezdir. Bu yaz farklı bir şey yapıp fırsatınız varsa hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki göllerde konaklamanız güzel bir anı bırakacaktır.

“Dünyada güzelliği ile dikkat çeken göller hangileri?” dedik ve bakın ortaya neler çıktı.

Maligne Gölü, Kanada

Maligne Gölü Kanada

Alberta’daki Jasper Ulusal Parkı’nda yer alan Maligne Gölü, canlı mavi suları, çevredeki zirveleri, gölden görülebilen üç buzul ve dünyanın en çok fotoğraflanan yerlerinden biri olan Spirit Adası ile ünlüdür. 1.670 metre yüzey rakımına sahip göl ziyaretçilerin ilk aklına gelen göller arasında yer alır.

Moraine Gölü, Kanada

Moraine Gölü, Kanada

Moraine Gölü, Canadian Rockies’deki en ünlü ve güzel göllerden biridir. Buzul sularında bulunan kaya unu, gölün inanılmaz mavi rengi almasına ve kıyı şeridinin ayı, geyik ve şaşırtıcı parkurlarla dolmasına neden olur.

Jellyfish Gölü, Palau

Jellyfish Lake, Palau

Yeterince cüret ederseniz, Palau’nun jöle balıklarına musallat olmuş suya atlayabilir ve unutulmaz hikayenizi anlatmak için ölümsüz anları yaşayabilirsiniz. Ayrıca bin yıl boyunca, yerleşik denizanası, avcıların mücadele etmemesi nedeniyle acılarını tamamen yitirmiştir.

Lake Louise, Kanada

Lake Louise, Kanada

Alberta, Kanada Lake Louise, karlı zirveleri inanılmaz bir zemin ile nefes kesen bir buzul gölüdür. Kartpostallık mükemmel görüntülere sahip olmak istiyorsanız, bu ünlü göle göz atmanız gerekiyor.

Mount Katmai Crater Gölü, Alaska

Mount Katmai Crater Gölü, Alaska

Alaska’da Katmai Milli Parkı içinde yer alan bu büyük stratovolkan 1912’de krater gölü oluşturdu.Gölün beyaz karlara karşı kontrastı nefes kesicidir.

Lake Tekapo, Yeni Zelanda

Lake Tekapo, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın engebeli dağlarında bulunan bu güzel göl, en inanılmaz mavi sulara sahiptir. En iyi manzara, Mount John’da bulunan astronomik gözlemevinde, en iyi görüntüleme noktasını arayan keskin yürüyüşçüler için bulunur.

Laguna Verde, Bolivya

Laguna Verde, Bolivya

Bolivya’daki bu sıra dışı göl, volkanlar ve kaplıcalarla çevrilidir. Kimyasal bileşimi yoğun yeşil bir renk verir ve suyun donmadan sıfırın altındaki sıcaklıklara ulaşmasına izin verir!

Peyto Gölü, Kanada

Peyto Gölü, Kanada

Peyto Gölü, Banff Ulusal Parkı’nda bulunan buzulla beslenen bir göldür. Yaz aylarında göle büyük miktarda buzul kaya unu akar ve göle kremsi, mavi bir renk verir.

Lake Tahoe, ABD

Lake Tahoe, ABD

Tahoe Gölü, Kuzey Amerika’nın en büyük dağ gölü ve en güzellerinden biridir. Tatlı su gölü, yaz ve kış aylarında popüler bir yer haline getiren bir dizi kayak beldesine ev sahipliği yapan Kaliforniya ve Nevada sınırı boyunca yer alır.

Nakuru Gölü, Kenya

Nakuru Gölü, Kenya

Deniz seviyesinden 1754 metre yükseklikte bulunan Nakuru Gölü, Kenya’daki Rift Vadisi soda göllerinden biridir. Göldeki alglerin bolluğu, gölü fotoğrafçılar için ünlü hale getiren çok miktarda flamingo çekiyor.

Puanlama

6 puan
Olumlu Olumsuz

Yorumlar

yorum

Leave a Comment


Reklam Engelleyici Algılandı!

Web sitemize destek olmak ve hizmete devam etmesi adına lütfen reklam engelleyicileri kapatınız.

Nasıl kapatırım? Yenile

Giriş

Şifreni mi unuttun?

Hesabın yok mu? Kayıt ol

Şifreni mi unuttun?

Hesap bilgilerinizi girin ve şifrenizi sıfırlamak için size bir link göndereceğiz

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası