in

HarikaHarika BayıldımBayıldım

Dar ya da bol gelen kotunuz varsa atmayın!

Dar gelen kot pantolonları bollaştırmanın püf noktaları nelerdir?

dar ya da bol gelen kot için neler yapılabilir

Senelerce severek giyindiğiniz ancak hala yeni gibi duran kotlar eminiz ki dolabınızda yer işgal ediyordur. Ancak geçen zamanla beraber fiziğinizde de bazı değişimler olmuş olabilir. Mesela eski bedeninizde olmayabilir kilo vermiş veya almış olabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı evdeki kotlarınızı çöpe atmak yerine onları tekrar kullanabilirsiniz. Nasıl mı?

İşte yanıtı..

Bol gelen kotunuz varsa..

1. Yöntem; Sizde bir kaç beden  büyük gelen kotlarınızı kilo verdiğiniz için artık giyemiyor ancak atmaya da kıyamıyorsanız o halde yeniden giymeye ne dersiniz? Evet yapmanız gereken şeyse çok basit! Kotunuzu sıcak su ile yıkayın daha sonra kurutucunuzun sıcak ayarına getirin ve kotunuzu kurutun! Nasıl olur diye soracak olursanız kotunuza verdiğiniz ısı kotunuzun ipliklerini bir araya getirecektir. Böylelikle kotunuz sıkışarak küçülecektir sizde dilediğiniz gibi giyebilirsiniz.

2. Yöntem; Ancak büyük gelen kotları küçütlemenin bir diğer yöntemide kotunuzun bel kısmı sadece büyük geliyorsa merak etmeyin onunda çözümü bizde saklı! Terziye gidin vey lastik alın daha sonra aldığınız lastiği kotunuzun beline dikin böylelikle kotunuzun  belini daraltmış olacaksınız. Ardından dilediğiniz gibi bir süredir uzak kaldığınız kotu giyerek keyfini çıkarabilirsiniz!

Dar pantolanlarınızın içine sığamıyorsanız neler yapabilirsiniz?

1.Yöntem; Öncelikli olarak boş bir sprey şişesinin içerisine ılık su ile doldurun daha sonra doldurduğunuz spreyi kotunuza boşaltın. Daha sonra kotunuzun bir ucundan tutarak çekin ihtiyaç duyduğunuzda tekrar ılık su sıkabilirsiniz.

2.Yöntem; Her ne kadar kulağa çılgınca gelecek olsada bu yöntem gerçekten işe yarıyor! Küvetinizi ılık suyla doldurun daha sonra kotunuzu üzerinize giyin ve küvetin içine oturup suyu çekmesini bekleyin daha sonra küvetten çıktığınızda kotunuzu bir yere asın ve kurumasını bekleyin. Ancak buradaki püf nokta kotunuzu küvetten ıslak çıktıktan sonra herhangi bir kurutucu ile kurutmamak olacaktır.

Yorum

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

13 puan
Olumlu Olumsuz
Mirko Hansen ellerinin üstünde 8,55 saniyede 50 metre hızla giderek rekorlar kitabına girdi.

2019 Guinness Rekorlar Kitabı’na giren birbirinden garip 9 yetenek

Bu fotoğraflar sandığınız gibi değil!