in ,

İnanılmazİnanılmaz Bu ne ya?Bu ne ya?

Akıllara zarar girişim.. Sokakta takipçi, beğeni ve yorum satışı..

Yok böyle bir girişimci!

Adana’da yaşayan girişimci Yılmaz Fikriderin (38), sokaklarda görmeye pek alışık olunmayan bir şey satıyor. Adanalı girişimci, sokağa tezgah açıp, sosyal medya platformlarında fenomen olmak isteyen kişiler için sanal takipçi, beğeni ve yorum satışı yapıyor.

Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşayan Yılmaz Fikriderin arkadaşının fotoğrafçı dükkanının önüne koyduğu tabelayla sosyal medya hesapları için takipçi, beğeni ve yorum satmaya başladı. Fikriderin, insanların fenomen olmak için bu tür hamlelere başvurduğunu görünce aklına bu fikrin geldiğini söyledi. Girişimci, işinden çok memnun olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Fenomen olmak ve ürünlerini internet üzerinde satmak isteyen birçok insanın olduğunu fark ettim ve bu tür takipçi, beğeni ve yorum satışı yapan internet siteleri gördüm. ‘Neden bunu sokakta, insanların gözünün önünde yapmayayım?’ diye düşündüm. Gayet de iyi tepkiler aldım. Tabi şaşıranlar, komik ve saçma bulanlar da oluyor. Ama takipçi ihtiyacı olan birçok müşterim var” dedi.

Özellikle genç yaştaki kişiler ve e-ticaret yapan firmalar yoğun bir şekilde takipçi, beğeni ve yorum satın alıyorlar. Farklı sektördeki birçok insana hizmet veriyorum. Benim takipçilerim gerçek. Ben insanlara dürüst oluyorum ve gerçek takipçi gönderiyorum. Tabi ki biraz düşme oluyor gönderdiğim takipçi sayısında ama genel anlamda kalıcı takipçiler, yorumlar ve beğeniler satıyorum.”

“Aslında sokaklara yabancı değilim. Daha önce birçok kez seyyar satıcılık yaptım. İnsanlar gözleriyle gördüklerinde, yüz yüze alışveriş yaptıklarında daha mutlu oluyor. Ben de bunu gözlemledim.

Yılmaz Fikriderin, günde ortalama 20-30 bin arası takipçi ve beğeni satışı yaptığını söyledi.

Yorum

Bir cevap yazın

Yükleniyor…

0

Yorumlar

yorum

Ne düşünüyorsun?

21 puan
Olumlu Olumsuz

Midesi kaldırmayan bakmasın! İğrenç Yemekler Müzesi açılıyor

Heykeller ve kızların hayal güçleri inanılmaz