KızgınımKızgınım


Ölmeden önce katilin fotoğrafını çekip kavga nedeni kıza göndermiş

Kendi vatandaşını bıçakladı

KONYA’da önceki gün Suriye uyruklu İbrahim El Hatip’i (19) mezarlıkta bıçaklayarak öldüren arkadaşı ve vatandaşı Malek Al K. (18), polis tarafından yakalandı. Malek Al K., ifadesinde, İbrahim El Hatip’in Almanya’daki sevgilisini rahatsız ettiğini ileri sürerek, mezarlıkta bu konuyu konuşmak için buluştuklarını, kız arkadaşı için “Benim olsun” deyince Hatip’i bıçakladığını söyledi. Malek Al K., “Tartışma sırasında Mustafa bana saldırdı. İbrahim de bu kavganın fotoğrafını çekip, sevgilime cep telefonuyla gönderdi” dedi.

Olay, pazar günü saat 16.30 sırasında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Üçler Mezarlığı’nda meydana geldi. İbrahim El Hatip, kanlar içinde mezarlığı ziyarete gelenlerin yanına koşup yardım istedi. Göğsünden bıçaklandığı belirlenen Hatip, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

rahim El Hatip’i bıçaklayan kişinin kimliğini belirlemek için çalışma başlatan Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, mezarlık içi ve dışındaki güvenlik kamera görüntülerini tek tek inceledi. Polis, yaptığı incelemede Hatip’in, kavga ettiği yine Suriye uyruklu Malek Al K. tarafından bıçaklandığını belirledi. Bunun üzerine Malek Al K. ve olaya karışan öldürülen Hatip’in arkadaşı Mustafa El Y. (20) gözaltına alındı.

OLAYI BAKIN NASIL ANLATTI?

Malek Al K., öldürdüğü İbrahim El Hatip ile Suriye’den arkadaş olduklarını ve Almanya’da yaşayan sevgilisi B.Z.’yi sürekli telefonla rahatsız etmesi üzerine uyardığını; ancak aralarında yaşanan küfürleşme sonucu mezarlıkta buluştuklarını ileri sürdü. Malek Al K., ifadesinde şunları anlattı: “İbrahim benim yakın arkadaşımdı. B., İbrahim’den hoşlanmamasına rağmen İbrahim onu rahatsız ediyordu. Ben de bunu İbrahim’e söyledim. Bana küfürlü mesajlar attı. Sonra kozlarımızı paylaşalım diye mezarlıkta buluşmamız gerektiğini söyledi. Oraya gittiğimde yanında Mustafa El Y. de vardı.” dedi.

“Biz tartışmaya başladık. Tartışma sırasında Mustafa bana saldırdı. İbrahim de bu kavganın fotoğrafını çekip, sevgilime cep telefonuyla gönderdi. Bana, ‘B., benim olsun’ dedi. Ben de yanımdaki bıçağı İbrahim’e sapladım” dedi.

Yapılan sorgulamanın ardından Malek Al K. ile onu döven Mustafa El Y., bugün adliyeye sevk edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

safiye soyman

Safiye Soyman’dan olay sözler

Kadınlar bu pozları verirken bir kez daha düşünsün