SevdimSevdim


Cannes’da Filistin için pankart açtı!

Dünyaca ünlü oyuncu tüm dikkatleri üzerine çekti

Dünyanın en prestijli film festivali Cannes’da kırmızı halıda yürüyen Lübnanlı oyuncu Manal Issa ‘Gazze’ye saldırıları durdurun’ pankartı açarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıması ve İsrail güçlerince Gazze’de protestoculara ateş açılıp Filistinli onlarca kişinin öldürülmesi ve binlerce kişinin yaralanmasına tüm dünyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Katliam Brezilya’dan Yunanistan’a, ABD’den Filipinler’e, Güney Afrika’dan İsviçre’ye yeryüzünün dört bir yanında protesto edildi.

İsrail’de de solcular sokağa inerek protesto gösterisi düzenlerken, alınan skandal karara bir tepki de dünyanın en prestijli film festivali Cannes’dan geldi.

Cannes’da, kırmızı halıda yürüyen Lübnanlı oyuncu Manal Issa ‘Gazze’ye saldırıları durdurun’ pankartı açtı. Prömiyerini festivalde yapan ‘Solo: A Star Wars Story’de rol alan kadın oyuncunun afişi, büyük ses getirdi.

Manal Issa kimdir?

Manal Issa, Angers Bilim ve Teknoloji Enstitüsünde (ISTIA) mühendislik eğitimi almıştır. Yönetmen Daniel Arbid, filmi Parisienne (Peur De Rien) için Fransa’ya gelen Lübnanlı bir kızı aramış ve Linkedin aracılığıyla Manal Issa’ya ulaşmıştır.

Manal Issa filmde, 90’lı yıllarda özgürlüğüne kavuşmak için Paris’e gelen Lina adında genç lezbiyen kız rolünü oynamıştır. Filmde yer almadan hemen önce mühendislik derecesi için stajını tamamlamış ve filmin post-prodüksiyon aşamasında bir mühendislik şirketi için çalışmaya başlamıştır. Film 2015 yılında piyasaya sürülmüştür.

Ünlü oyuncu, 2016 yılında Fransız yönetmen Bertrand Bonello’nun, başkente bomba yerleştirmeyi planlayan genç teröristlerin yolculuğunu anlatan Nocturama filminde yer almıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Japon sanatçı tarafından çizilen bu hiperrealistik resimler akıllara zarar

Sosyal medya kullanıcıları yine rahat durmadı